Νίκη και κόντρα στην ΑΕ Μυκόνου

Σοβαρή εμφάνιση από την ομάδα μας και νίκη με 2-1 επί της ΑΕ Μυκόνου.

Στο α’ μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 40′ με σουτ του Γεμίστου ενώ νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 34′ ο Κλιγγόπουλος είχε δοκάρι με σουτ.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 62′ ο Πολίτης εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες και με σουτ έκανε το 2-0.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Κωνσταντινίδης με σουτ έκανε το 2-1, με τους φιλοξενούμενους να παλεύουν μέχρι τέλους όμως το 2-1 έμεινε έως τις καθυστερήσεις.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

13 Σουτ Βινισιους αουτ

20 Σουτ Πολίτη αουτ

34 Δοκάρι σε σουτ ο Κλιγγοπουλος και στην επαναφορά του σου πηγαίνει αουτ

35 Σουτ Κλιγγοπουλος αουτ

40′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ. Ο Γεμιστός με σουτ κάνει το 1-0

50 ατομική ενέργεια και σου Λαμπί ο Παλιούρας μπλοκάρει

62 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ. Ο Πολίτης 2-0 μετά από σουτ του Βινισιους επωφελήθηκε από τις κόντρες

64 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ. Ο Κωνσταντινίδης εκμεταλλεύεται την πάσα και με σουτ κάνει το 2-1

67 σουτ Πολίτη λίγο αουτ
    70 σουτ Κάλτσα λίγο άουτ
    75′ Ενέργεια Υψηλού η μπάλα άουτ.
    Διαιτητής: Ζαχαρόπουλος (Ανατολικής Αττικής)

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Σωτήρης Τζουμερκιώτης) Τικταπανίδης, Πολίτης, Λεβέντης, Συριόπουλος, Αγοραστός, Κλιγγόπουλος (72′ Κωτσαλάς), Λάμπη, Γάγγος (65′ Γλυνός), Γεμιστος (87′ Πετρόπουλος), Βινίσιους (87′ Γεωργιάδης), Ταβάρες.