Ισοπαλία (1-1) στο ματς με το Ηράκλειο

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το παιχνίδι της ομάδας μας με την Α.Ε. Ηράκλειο, το οποίο έγινε στις 13/1, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ά Αθηνών (1ος Όμιλος). Η Ηλιούπολη έμεινε πίσω στο σκορ στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης με αυτογκόλ του Κωνσταντόπουλου, ενώ ισοφάρισε στο 70΄ ο Δημητρόπουλος.

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και μάλιστα κατάφερε να ισοφαρίσει στο 70΄αν και αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Γάγγου στο 65ο λεπτό, ενώ διεκδικούσε και την επίτευξη ενός δεύτερου γκολ που θα της έδινε τη νίκη.

Τελικά το παιχνίδι έληξε ισόπαλο με τους γηπεδούχους να προσπαθούν δυναμιτίζοντας το με συνεχείς διαμαρτυρίες και άλλες συμπεριφορές να πετύχουν να κρατήσουν την ισοπαλία. Θα πρέπει επίσης να σημειωθεί ότι στο 83ο λεπτό αποβλήθηκε από τους γηπεδούχους και ο Γκόλιας

Διαιτητής: Παναγιωτάρας, Βοηθοί: Τσολακίδης, Αθανασίου.

ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Ντάλλας, Μέτκολα, Θέρμος, Λαμπίρης, Γκόλιας, Χρήστου, Αντωνόποπουλος(80′ Τζελάϊ), Τσακλάνος, Αυγουστάτος(62′ Σπυρόπουλος), Χρυσάφης(77′ Βάσιλος), Κατσούλης(90′ Αναγνωστόπουλος).

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Γουλής, Μέλλης, Γιαννόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Καταβάτης, Καζάκου(46′ Γεωργιάδης), Γάγγος, Δημητρόπουλος, Σακελλαρίου(73′ Λεβέντης), Αγκόλι, Ορφανός(65′ Τριάντος).